Články z tisku a webů

Vážení zákazníci,

zde jsme pro ty z Vás, kteří mají zájem o stavební stroje a dění okolo nich, shromáždili informace o strojích, se kterými společnost KASTO Tábor obchoduje. Jedná se o články a komentáře publikované v odborných časopisech a specializovaných webech, které se zabývají technikou pro stavebnictví.

AGROWEB.CZ - článek o flotile nakladačů CASE

  • 1. část
  • 2. část

„Sladký“ život nakladačů v dobrovickém cukrovaru

30.10.2012 16:15/ Ondřej Hájek /Bagry.cz

Foto: Ondřej Hájek (bagry.cz) a Jaroslav Dufek (KASTO Tábor)

Znění celého článku naleznete ZDE

V roce 2012 jsme dodali flotilu nakladačů CASE subdodavateli prací do předního Českého cukrovaru.

Naše stroje se podíleli na řepné kampani v období Září 2012 - Leden 2013

CASE Construction slavil 170 let na INTERMATU

4.5.2012 I AGRICS

Kdo měl tu možnost se vydat ve dnech 16. až 21. dubna do Paříže, mohl být svědky jedné z největších výstav stavebních strojů a techniky. Již pravidelně se na veletrhu v Paříží koná mezinárodní veletrh stavební techniky INTERMAT. U této velkolepé akce samozřejmě nemohla chybět i nabitá expozice stavebních strojů CASE a bylo také co oslavovat.

V prvé řadě je to 170 let, kdy se začala psát historie strojů CASE. Do letošního roku vstoupila tato značka s mottem „170 YEARS OF INOVATION – 170 LET INOVACÍ“. Dalším prvenstvím, kterým se CASE pyšní, je osazení rypadlo nakladačů motory TIER 4. Také letošní novinku, kterou jste mohli spatřit mezi pásovými rypadly řady CX-C, bylo rypadlo CX145C SR se zkrácenou zádí. Všem strojům vévodilo rypadlo CX470 RTC s rozšiřitelným podvozkem a lomovým ramenem. Prostorná expozice nemohla být bez zastoupení kolovými nakladači, počínaje nakladačem 721F až po druhý největší model 1121F.

Jsem si jistý, že každý kdo se aspoň na chvilku zastavil u strojů CASE, se na vlastní oči mohl přesvědčit, že 170 let historie a inovací této značky je vidět na každém záhybu, šroubku a lince kteréhokoli stroje. CASE opět ukázal, že nechce a nebude zůstávat pozadu, ba naopak.

Rypadlonakladače Case série T oprášily tradice a udeřily na elitu

28.12.2010 I Ondřej Hájek I bagry.cz

V podvečer 16. prosince tohoto roku se nic netušícím obyvatelům a návštěvníkům deštivé Paříže naskytl nevídaný pohled. Na břehu Seiny se pod ohňostrojnou palbou za hudby z Hvězdných válek zjevil jakýsi stavební stroj. Jednalo se o světovou premiéru nové řady rypadlonakladačů Case v čele s typem 695 ST určenou očím a objektivům novinářů, kteří se v tu chvíli nacházeli na lodi plující okolo.

Fanoušci značky, která vyrobila nejvíce rypadlonakladačů na světě, se před lety podivovali nad razantním zásahem mateřského koncernu CNH do svébytné konstrukce, kdy díky využití platformy New Holland nezbylo z původních traktorbagrů Case až na vizuální podobu zhola nic. Koncern však již tehdy avizoval, že po sjednocení platforem nastane období diverzifikace, ve kterém naopak dojde k podstatnějšímu vzájemnému odlišení obou značek. Nová série T dokazuje, že slib nebyl pouhým voláním do větru. Plné znění článku naleznete zde.

CASE představuje své technolologie pro splnění emisních norem TIER IV

20.9.2010 I CASE CE

Nové nařízení EPA zredukuje emise výfukových plynů o 90 procent. Divize stavebních strojů CASE představila své plány, jak se úspěšně zhostit dvoufázového procesu snižování emisí výfukových plynů. Vyhovění finálním standardům předpisu TIER IV ve srovnání s TIER III znamená razantní snížení jak v oblast pevných částic, tak v případě oxidů dusíku.

CASE vyrobil již 250.000 ks smykem řízeného nakladače

23.6.2010 I CASE CE

Společnost CASE Construction Equipment oslavila dne 17.6.2010 výrobu svého jubilejního 250.000 ks smykem řízeného nakladače. CASE patří mezi přední světové výrobce smykem řízených nakladačů od zahájení výroby první řady smykových nakladačů v roce 1969.

CASE získává významné ocenění za nový výrobek

26.5.2010 I KASTO Tábor, s.r.o.

Časopisy Construction Equipment (Stavební technika) a RER – Rental Equipment Register (Rejstřík půjčoven stavební techniky) současně ocenily značku CASE za inovaci v řízení kolových kloubových nakladačů pomocí joysticků. Kromě toho časopis Better Roads zařadil dozer CASE 1650L mezi 20 nejlepších nově představených stavebních strojů roku 2009.

První hybridní překládkové rypadlo na světě se jmenuje CASE CX 210 B Hybrid

01.10.2009 I Ondřej Hájek I bagry.cz

Pas disponible à la vente. Skromný nápis na letošní pařížské výstavě Intermat oznamoval, že vystavený exponát není na prodej. CASE CX210B Hybrid sem byl dopraven z Japonska, aby demonstroval chytré skloubení hybridního pohonu rypadla a přídavného zařízení, kterým byl elektromagnet pro práci v kovošrotech.

Smykem řízený nakladač CASE 1530 byl představen právě před 40 lety

08.06.2009 I Ondřej Hájek I bagry.cz

Jedním z prvních vážných konkurentů Bobcatu byla firma Universal Industries se svým nakladačem Uni-Loader.

V roce 1968 ji koupil Case a stalo se tak vůbec poprvé, kdy do hry se smykem řízenými nakladači přišel zamíchat karty někdo z vedoucích výrobců stavebních a zemědělských strojů. Plné znění naleznete zde

CASE představil nový třicetitunový nakladač

12.5.2008 | Jan Butala | TOPSTROJE.CZ

Na stavebním veletrhu CONEXPO-CON/AGG v Las Vegas představil Case nový model kolového nakladače z modelové řady E. Nový 1221E má elektronicky řízený motor splňující limity TIER III., který stroji umožňuje přepravit větší množství materiálu za kratší dobu. Kabina nabízí velký prostor a dobrou viditelnost, stroj má snadný přístup k servisním místům. Plné znění naleznete zde

CASE představuje pásové dozery 750L a 850L

25.3.2008| Michael Stern | TOPSTROJE.CZ

Stará generace 750K a 850K sice zatím slouží, ale díky novým trendům v oboru volá po nástupcích. Jaké novinky přinášejí novorození princové ze žluté produkce giganta CASE? Plné znění naleznete zde

Tři univerzální teleskopické nakladače z produkce CASE

17.3.2008 I Michael Stern | Články I TOP STROJE. CZ

Pohodlí, viditelnost, výkon a komfortní ovládání, to vše je umění spojit v jediném univerzálním stroji. Společnosti CASE se ale tuto formuli povedlo umístit rovnou do tří modelů – TX742, TX842 a TX945 – jenž právě přijíždějí na trh. Plné znění naleznete zde